מולוסקום קונטגיוזום 03.06.2024

טיפול עם ג'ל ברדזימר במולוסקום קונטגיוזום: יעילות ובטיחות

קיים צורך בטיפול יעיל עבור מולוסקום קונטגיוזום מחוץ למתקנים רפואיים. במחקר חדש הוערכו את היעילות והבטיחות של ג'ל berdazimer, תרופה מקומית אנטי-ויראלית, לטיפול בבעיה

מולוסקום קונטגיוזום. צילום: שאטרסטוק

קיים צורך בטיפול יעיל עבור מולוסקום קונטגיוזום (Molluscum contagiosum) שניתן לתת מחוץ למתקנים רפואיים. במחקר שממצאיו פורסמו לאחרונה בכתב העת Journal of the American Academy of Dermatology, ביקשו חוקרים להעריך את היעילות והבטיחות של ג'ל ברדזימר (berdazimer gel) 10.3% (תרופה מקומית, אנטי-ויראלית, המשחררת חנקן חמצני) לעומת חומר ביקורת.

חולים בני שישה חודשים ומעלה עם 3-70 נגעי מולוסקום קונטגיוזום טופלו מדי יום על ידי מריחת ג'ל ברדזימר 10.3% או חומר ביקורת על כל הנגעים במשך 12 שבועות. יעילות הטיפול הוערכה על ידי הערכת פינוי מלא של הנגעים ופינוי חלקי בשבוע 12. בנוסף, הבטיחות והסבילות הוערכו על ידי ניטור תופעות לוואי עד שבוע 24 ותגובות עור מקומיות עד שבוע 12.

המחקר כלל 1,598 חולים (n=917 טופלו עם ג'ל ברדזימר, n=618 טופלו עם חומר ביקורת). תוצאות המחקר הדגימו כי ברדזימר היה עדיף על חומר הביקורת בשבוע 12 בשיעורי הפינוי המלא של הנגעים, 30.0% לעומת 19.8% (יחס סיכויים 1.75; רווח בר-סמך 95%: 1.38-2.23, P < 0.001).

ניתוחי תת-קבוצות של היעילות הראשונית הדגימו באופן עקבי תוצאות חיוביות עבור ברדזימר על פני תת-קבוצות שונות, כולל גיל, מין, ספירת נגעים ראשונית ומשך המחלה. כמו כן, ברדזימר סיפק תוצאה חיובית לפינוי חלקי של הנגעים. כאבים באתר המריחה (18.7% לעומת 4.8% עם ברדזימר לעומת ביקורת) ואדמומיות (11.7% לעומת 1.3%), לרוב בחומרה קלה עד בינונית, היו התגובות העוריות המקומיות השכיחות ביותר.

מגבלות המחקר B-SIMPLEי(Berdazimer sodium in molluscum patients with lesions) כללו רישום בלעדי של חולים בארצות הברית והיעדר הערכות יעילות מעבר ל-12 שבועות.

החוקרים מסכמים כי ג'ל ברדזימר 10.3% הראה יעילות ובטיחות חיובית על פני תת-הקבוצות במחקר.

מקור:

Berdazimer gel for molluscum contagiosum: An integrated analysis of 3 randomized controlled trials. Jeffrey L. Sugarman, Adelaide Hebert, John C. Browning, Amy S. Paller, Stephen Stripling, Lawrence J. Green, Martina Cartwright, Carolyn Enloe,Nick Wells,Tomoko Maeda-Chubachi. Journal of the American Academy of Dermatology February 2024

נושאים קשורים:  ברדזימר,  מולוסקום קונטגיוזום,  חנקן חמצני,  רפואת ילדים,  מתן מקומי
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו